Ekonomi

Yellen’dan varsayılan uyarı

ABD’de devam eden borç limiti krizinin çözümünde sınırlı ilerleme kaydedilirken, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’dan yeni bir temerrüt uyarısı geldi.

G-7 görüşmeleri için Japonya’da bulunan Yellen, ABD’nin borç limitini çözmemesi halinde oluşacak bir temerrüdün ülkenin uluslararası liderliğine zarar verebileceğini belirtti.

Yellen, olası bir temerrüdün ekonomik ve mali bir felakete yol açacağını ve ülkenin ulusal güvenliğini riske atabileceğini belirtti. Yellen, temerrüdün küresel olarak da olumsuz etkileri olabileceğini söyledi.

Biden ayrıca varsayılan bir uyarı yayınladı

ABD’de krizin çözümüne yönelik müzakereler sürerken, Başkan Biden’dan temerrüt uyarıları geldi.

Biden, “Ekonomimiz durgunluğa giriyor ve uluslararası itibarımız ciddi şekilde zarar görüyor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Federal hükümetin ABD’deki 31,4 trilyon dolarlık borç sınırına ulaşmasına ve nakit sıkıntısı çekmek zorunda kalmasına bir aydan az bir süre kala Lider Biden, ABD Temsilciler Meclisi Sözcüsü Kevin McCarthy, Meclis Azınlık Sözcüsü Hakeem Jeffries, Senato Çoğunluk Lideri ile bir araya geldi Chuck Schumer ve ABD Temsilciler Meclisi borç limiti konusunu görüşmek üzere. Senato Azınlık Başkanı Mitch McConnell ile Çarşamba günü gelmişti.

Biden, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, görüşmenin “verimli” geçtiğini ve Cuma günü yeniden ortaya çıkacaklarını ifade etti.

eceabatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu