Haber

TDV Bakü Türk Lisesi’nden Türkiye’ye anlamlı beyin sarsıntısı bağışı

Azerbaycan’da Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bakü Türk Lisesi ve Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ardından yardım kampanyası düzenlendi. Yardım kampanyasında toplanan yaklaşık 2 milyon TL’ye tekabül eden 178.200 Azerbaycan Manatı beyin sarsıntısı için açılan hesaba aktarıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi Müdürü Kadir Bektaşoğlu, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Kardeş ülke Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Bektaşoğlu, “Gardaş Türkiye’mizi tebrik ederiz, dostluğumuz daim olsun” ifadelerini kullandı.

Depremin yaralarını sarmak için TDV Bakü Türk Lisesi’nde yardım kampanyası başlattıklarını anlatan Bektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi ailemizin değerli üyeleri, kardeşlerimize yardım amacıyla öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, işçilerimiz, mezunlarımız ve velilerimizin katılımıyla seve seve başlattığımız maddi yardım kampanyasında büyük fedakarlıklar göstermiştir. ve ülkemizde meydana gelen büyük deprem felaketi sonucu zarar gören kız kardeşler. 1.974.046 TL (178.200 AZN) bağışta bulundu ve toplanan yardım beyin sarsıntısı hesabına yatırıldı.

TDV Bakü Türk Lisesi, 1994 yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hayırseverlerin desteği ile kurulmuş ve kısa sürede ülkenin en başarılı okullarından biri haline gelmiştir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu