Ekonomi

SilverBow Resources Kimmeridge’in birleşme teklifini değerlendiriyor

HOUSTON – Houston merkezli bir enerji şirketi olan SilverBow Resources, Inc. (NYSE: SBOW), Kimmeridge Texas Gas varlıklarını ve önemli bir nakit katkısını içeren potansiyel bir birleşme için Kimmeridge Energy Management’tan bir teklif aldığını doğruladı. Önerilen anlaşmaya göre Kimmeridge, KTG’nin varlıklarına ve birleşik şirketteki hisseler karşılığında 500 milyon dolar nakit katkı sağlayacak ve bu da Kimmeridge’in süper çoğunluk hissesine sahip olmasıyla sonuçlanacak.

SilverBow Yönetim Kurulu, şirket ve hissedarları için uygunluğunu belirlemek üzere teklifi gözden geçirecek. SilverBow, hissedar değerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla Ağustos 2022’den bu yana Kimmeridge ile görüşmelerini sürdürüyor. Şirketin Kimmeridge ile olan angajman ve müzakere geçmişi, 1 Mart 2024 tarihinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan Form 8-K’da açıklanmıştır.

SilverBow, Güney Teksas’ın Eagle Ford Shale ve Austin Chalk bölgelerinde petrol ve gaz arama, geliştirme ve üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket bölgede 30 yılı aşkın bir operasyonel geçmişe sahiptir ve bu geçmişten sermaye getirilerini en üst düzeye çıkarmak için sondaj envanteri montajı ve operasyonel iyileştirmeler için yararlanmaktadır.

Şirket ayrıca, hissedarların teklifle ilgili olarak şu anda herhangi bir işlem yapmalarının gerekmediğini duyurdu. SilverBow, 2024 Yıllık Toplantısı için SEC’e bir vekâletname sunmayı planlamakta olup, vekâletnamelerin talep edilmesine ilişkin önemli bilgiler içereceğinden, hissedarları hazır olduğunda dikkatle okumaya çağırmaktadır.

Bu haber SilverBow Resources, Inc. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve teklifin onaylandığı anlamına gelmemekte veya gelecekteki herhangi bir sonuca işaret etmemektedir. Şirketin direktörleri, bazı icra memurları ve çalışanları yaklaşan Yıllık Toplantı için vekalet talebine katılmış sayılabilirler. SilverBow, SEC’e sunulan vekaletnameyi ve diğer ilgili belgeleri hissedarların incelemesi için web sitesinde sunacaktır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu