Ekonomi

Sidus Space yeni uydudan gelen sinyali doğruladı

CAPE CANAVERAL, Fla. – Uzay ve Hizmet Olarak Veri çözümlerinde uzmanlaşmış bir şirket olan Sidus Space, Inc. (NASDAQ: SIDU), alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmesinin ardından LizzieSat™ mikro uydusundan başarılı bir şekilde sinyal aldı. Uydu, SpaceX’in Transporter-10 Rideshare görevinin bir parçası olarak 4 Mart 2024 tarihinde Kaliforniya’daki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden fırlatıldı.

Yaklaşık bir mini buzdolabı büyüklüğünde ve 275 kilo ağırlığında olan LizzieSat™, tek bir platformdan birden fazla görevi ve müşteriyi desteklemek üzere tasarlandı. Fırlatma ve konuşlandırmanın ardından Sidus Space’in görev ve fırlatma ekibi, Florida Merritt Island’daki operasyon merkezinden uydu ile iletişimi izliyor.

Sidus Space CEO’su Carol Craig, başarılı sinyal alımından duyduğu heyecanı dile getirerek, bunun şirketin uydu üretimi ve işletimi alanındaki girişimi için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurguladı. Craig, şirketin deneyimli ekibi ve ileri teknolojilerinden yararlanarak kendisini Hizmet Olarak Uzay ve Savunma alanında lider bir sağlayıcı olarak konumlandırmaya yönelik sistematik yaklaşımını vurguladı.

Sidus Space bu yıl içinde Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndan iki LizzieSat™ uydusu daha fırlatmayı planlıyor. Bu uyduların savunma, tarım, denizcilik ve petrol ve gaz dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde özel istihbarat çözümleri sunması amaçlanıyor.

Merkezi Cape Canaveral, Florida’da bulunan Sidus Space, üretim, montaj, entegrasyon ve testlere adanmış 35.000 metrekarelik bir tesis işletiyor. Şirket, uçtan uca uydu desteği de dahil olmak üzere kapsamlı Hizmet Olarak Uzay çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. Sidus Space, donanım üretimi, uydu üretimi, uzay tabanlı veri çözümleri ve AI/ML ürün ve hizmetlerini kapsayan dört iş birimiyle tanınıyor.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu