Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi asfalt tesisinde hırsızlık operasyonu

SAMSUN-Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara karayolu üzerinde bulunan asfalt üretim tesisine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi, 9 kişi gözaltına alındı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait asfalt üretim tesisinde hırsızlık ve zimmete para geçirme soruşturması kapsamında operasyon düzenlendi.

Operasyonda, belediyeye bağlı şirkette çalışan 4 kişi, 25 ton bitümlü malzeme ve 8 metreküp çakılın çalınmasına ilişkin malzemelerle, hırsızlık olayını organize eden 2’si kişi olmak üzere 9 kişi suçüstü yakalandı. malzemeler polis tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin araç ve ikamet adreslerinde yapılan aramalarda 360 bin lira para, 3 ruhsatsız silah, 24 silah fişeği, 16 sentetik hap ve 1 gram metamfetamin ele geçirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz yıllarda rüşvet ve zimmete para geçirme soruşturması kapsamında polis, eski Mali Hizmetler Daire Başkanı BK’ya operasyon düzenlemişti. BK, bir müteahhitten aldığı parayla suçüstü yakalanıp çay poşetine saklanmıştı. çanta. BK olayın ardından tutuklanırken bir süre sonra serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu