Haber

İyi Niyet Elçisi Cedi Osman’dan Depremzedelere Yardım Çağrısı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin üzerinden bir ay geçti. Ülke olarak depremin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız deprem bölgesine yardım eli uzatmaya devam ediyor. NBA takımından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen Cedi Osman da deprem bölgesindeki çocuklara yardım davetinde bulundu. UNICEF İyi Niyet Elçisi Cedi Osman, depremden etkilenen çocukların ihtiyaçlarına dikkat çekti.

Detaylar burada…

Kahramanmaraş depreminin üzerinden 1 ay geçti. Deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ülkemizin dört bir yanından yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Cedi Osman da deprem bölgesindeki ihtiyaçlara karşı yardım çağrısında bulunan bir isimdi.

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen Cedi Osman, depremin ilk gününden bu yana yaptığı paylaşımlarla deprem bölgesine yardım ediyor.

Cedi Osman depremin üçüncü gününde yaptığı davetle gündeme geldi.

Cleveland Cavaliers’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda Cedi Osman, yıkıcı depremlerden etkilenenler için hem ulusal hem de uluslararası yardım kampanyalarını desteklediklerini duyurdu ve yardım çağrısında bulundu.

Cedi Osman, iyi niyet elçisi olduğu UNICEF aracılığıyla depremden etkilenen çocuklar için çağrıda bulundu.

Cedi Osman’ın çektiği videoda, “Milyonlarca çocuk, milyonlarca ihtiyaç sahibi. Milyonları etkisi altına alan depremin üzerinden bugün tam bir ay geçti. Bu krizden en çok çocuklar etkilendi. Kimi ailesini, kimi arkadaşlarını, kimi de arkadaşlarını kaybetti. bazıları evlerini kaybetti. Eğitimleri etkilendi. Travma geçirdiler. UNICEF, sahada çocuklar ve aileleri için hayati ihtiyaçlar, hijyen malzemeleri sağlıyor. Psikososyal güçlendirme ve dini eğitim alanları oluşturmak için ortaklarla birlikte çalışıyor. Ancak daha fazlasının yapılması gerekiyor. . Çabuk, şimdi! Çocukların desteğinize ihtiyacı var ve sizlerin yardımıyla daha fazla çocuğa ulaşabiliriz. Bana katılın, UNICEF’e katılın ve şimdi bağışta bulunun. Yaptım.’ ifadeleri kullandı.

Cedi Osman’ın kamera karşısına geçtiği anlar ekipler tarafından da paylaşıldı. ??

Cedi Osman, Elazığ depreminde yaptığı yardım davetiyle milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı.

2020 yılında Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden binlerce kişi etkilendi. Elazığ depreminin ardından Cedi Osman, Chicago Bulls maçı öncesi yardım çağrısında bulundu. Cedi’nin daveti üzerine hem grup arkadaşlarından hem de çok sayıda sporcudan takviye geldi.

keban-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu