Haber

Hatay 3 dakika arayla 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı: 3 ölü, 213 yaralı (8)

BAKAN KIRİŞCİ: HATAY’DA BARAJ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN BİR DURUM YOK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatay’da meydana gelen iki depremin ardından DSİ ekiplerimiz bölgedeki barajlarımızda incelemelerde bulunuyor. Milletimizi bir kez daha tebrik ediyoruz” dedi.

MERSİN’DE 1 GÜNLÜK EĞİTİM VERİLİR. Hatay’daki depremin şiddetli bir şekilde hissedildiği Mersin’de okullar 1 gün tatil edildi. Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır.” MERSİN’DE VATANDAŞLARIN PANİK ANLARI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI. Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8’lik sarsıntılar Mersin’de de hissedildi. Vatandaşların deprem anında ev ve iş yerlerinden çıktığı sırada panik anları kameralara yansıdı. Görüntülerde çarşıdaki sandalyelerde oturanların sarsıntı anında kaçtığı görülüyor.

Hatay’da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Samandağ ilçesinde bazı hasarlı binalar yıkıldı. İlçede hasar gören binaların bulunduğu alanlardan kaçan vatandaşlar, çevresinde yapı bulunmayan açık alanlara akın etti. Antakya yolunda onlarca araç yol kenarına park etmiş sabahın olmasını bekliyor. Ailesiyle birlikte yol kenarında bekleyen Fikret Eser, “Evdeydik. Evimiz ilk depremde hasar görmemişti. Bu akşam depremle birden sarsıldık. Hemen yola çıktık. Önce deniz yolu, AFAD’dan mesaj aldık, tsunami var dediler, “Kaçtık. Sonra polisle geldi ve böyle bir şey olmadığını söyledi. Şimdi açık bir alana geldik. Sabaha kadar bekleyeceğiz. Açık alan güvenli, gidecek başka yerimiz yok. Ya Hatay’dan gideceğiz ya da burada kalacağız” dedi.

Semih ERSÖZLER-Soner AYDIN/HATAY-MERSİN-ANKARA, –

osmaneliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu