Haber

AFAD’dan yeni Hatay Depremi açıklaması

HATAY (İGFA) – AFAD, Hatay depremiyle ilgili yaptığı açıklamada, “20 Şubat 20.04 tarihinde Hatay Defne’de 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Akabinde en büyüğü 5.8 olan 90 artçı sarsıntı meydana geldi.

112 Acil Çağrı Merkezi’nden depremle ilgili 54 ihbar geldiği öğrenildi. Bu bildirimlerin 44’ünde olumsuz bir durum olmadığı anlaşıldı.

Bildirimler doğrultusunda Hatay, Afyonkarahisar, İzmir, İstanbul, Sakarya, Erzurum, Samsun, Diyarbakır, Adana, Van, Kayseri, Denizli, Balıkesir, Artvin, Bartın ve Uşak illerinden AFAD’a bağlı il müdürlükleri ekipleri, 112 Acil, İtfaiye, JAK, Arama kurtarma çalışmalarına PAK, ÇEKUT ve STK’lar katıldı.

SAKOM’dan alınan bilgiye göre, 18’i ağır olmak üzere 294 vatandaşımız çevredeki çeşitli hastanelerde sağlık birimlerince tedavi altına alındı. Maalesef 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Gece saatlerinde son depremden dolayı tedirgin olan vatandaşlarımız için bölgeye 6 bin çadır gönderildi. Çadır sevkiyatları gün boyunca hava ve karayolu ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu