Haber

Bursa Osmangazi’de ‘Yaz Spor Okulları’ başladı

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Soğanlı, Fatih, Demirtaş ve Karaman Yüzme Havuzları, okulların kapanmasıyla çocukların sular altında kaldı.

Çocukların tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla 13 Haziran’da başlayan Yaz Dönemi Yüzme Kurslarının ilk dönemine toplam 1000 sporsever kayıt yaptırdı. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 ayrı programda 9 periyotta gerçekleştirilen yüzme kursuna katılan kursiyerler, yaşlarına ve yüzme becerilerine göre kümelere ayrıldı.

Spora ve sporcuya yaptığı yatırımlarla bir spor kenti olarak anılan Bursa’da büyük paya sahip olan Osmangazi Belediyesi’nin yaz yüzme kurslarının hafta içi programında çocuklar, haftanın dört günü birer saatlik dilimler halinde antrenman yapıyor. 10.00-17.00 ortası. Hafta içi 2 hafta süren programlarda minik kulaçlar toplam 8 saat yüzme eğitimi alıyor.

Ayrıca hafta sonu programlarında 11:00-16:00 saatleri arasında 4 hafta antrenman yapan minik sporcular, bir saat antrenman olmak üzere toplam 8 saat yüzme antrenmanı alarak parkuru tamamlıyor. Profesyonel yüzme eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilen eğitimler sonunda kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim ediliyor. Aynı zamanda Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde 5 yaş grubundaki öğrencilere 4 Temmuz’dan itibaren Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00-16.00 saatleri arasında yüzme dersi verilmesi planlanıyor.

Yaz Spor Okullarının çocuklarla renklendiğini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İlimize değer katan, özel ve kaliteli hizmetler veriyoruz. Çocuklarımızın zamanlarını verimli geçirebilmeleri için her yıl Yaz Spor Okulları düzenliyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere her yaştan insanımızın faydalanması için inşa ettiğimiz tesislerin dolu olduğunu görmek, yatırımlarımızın ne kadar gerçek olduğunu gösteriyor. Bu sonuç bizi çok mutlu ediyor. Okulların kapanmasıyla havuzlarımız cıvıl cıvıl oldu. Yüzmenin yanı sıra judo, taekwondo, kort tenisi ve masa tenisi branşlarımızla da bu coşkuyu devam ettireceğiz. Bu sayede sporla tanışan çocuklarımızı alt yapımıza kazandırarak geleceğin şampiyonlarını yetiştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu