Haber

Zonguldak’ta hakeme kafa atan futbolcuya hapis cezası verildi

Futbolda şiddet son yıllarda ciddi oranda arttı.

Geçtiğimiz yıl Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Devrek AKD – Sakarya A.Ş. Maçın ortasında oynanan futbol karşılaşmasında kırmızı kart gördükten sonra maçın hakemi İsmail İnam’a saldıran Devrek AKD takım oyuncusu Serkan Albayrak’a ceza kesildi.

Bir yıl süren dava sonucunda mahkeme, Devrek AKD’li oyuncu Serkan Albayrak’ı haksız bularak 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Futbol hakemi tüm davalara katılarak yaklaşık 1 buçuk yıl süren davanın sonuçlanmasını bekledi ve sonunda karara varıldı.

Futbolcuya haksızlık yapıldı

Karar şu şekilde açıklandı:

27 Şubat günü saat 14:00’te Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde Devrek AKD – Sakarya A.Ş. Devrek AKD oyuncusu Serkan Albayrak, maçın ortasında oynanan futbol maçında kırmızı kart gördükten sonra Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurulu tarafından hakem olarak atanan İsmail İnam’a kafasını fırlattı ve maç iptal edildi. terk edilmiş. Olayın ardından maçın hakemi İsmail İnam, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nden darp raporu alarak Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Suç duyurusunda bulunarak şikayette bulundu.

“6 ay hapis…”

Maçta görev yapan Futbol Hakemi İsmail İnam’a kafa atma ve yaralama iddiasıyla açılan davada Serkan Albayrak’ın yargılanması sonucunda her iki tarafta tanık olarak sunulan kişiler dinlendi. Sanığın iddia edilen suçu işlediği kanaatine varılarak, suçun işlenme şekli, suçun işlendiği zaman ve yer dikkate alınarak sanığın 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 265/1 maddesi uyarınca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu