Haber

Yeni Şafak’tan Berat Albayrak’a eleştiri: Türkiye’ye çok ama çok büyük bir kötülük yapıldı

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomi politikalarını sert sözlerle eleştirerek, Türkiye’nin o dönemde verdiği zararın 10 yıldır ödenemeyecek bir bedelin altında olduğunu iddia etti.

Aydın Ünal’ın “Ya Kazansaydı” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Rasyonel tabandan çıkış 2018 seçimlerinden sonra başladı. Çerçevesini, içeriğini, takvimini ve hedeflerini bilmediğimiz, temelde sadece kendi dosyasında var olan bir modelle dönemin çok yetkili ve çok güçlü Hazine ve Maliye Bakanı. Kendi aklı ve oradan çıkamaz” diyerek göstergeleri alt üst etti. Beş yıllık süreçte zaman zaman rasyonaliteye dönüş girişimleri oldu, ancak bu kısa sürdü. Hem o bakanın hem de bazı danışmanların Türkiye’yi içine soktuğu maceranın bedeli. Türkiye’nin zararı muhtemelen 10 yıldır ödenemeyecek bir bedelin altındaydı. Ama büyük bir kötülük yapıldı.

Zarara dönen her yerden kar. Umarız rasyonellik kesintisiz devam eder. Aslında kısa ve orta vadede Türkiye’nin başka seçeneği yok. (…) ‘Ben yaptım oldu’ anlayışıyla hiçbir yere varamayacağımızı ağır bedeller ödeyerek gördük.” (HABER MERKEZİ)

sarkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu