Haber

Tayfun Khanun’a hazırlık kapsamında Çin’de çalışma ve eğitim askıya alındı

HARBİN, 10 Ağustos (Xinhua) — Çin’in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Shangzhi şehrinde, Khanun Tayfunu’na hazırlık olarak Perşembe’den Cumartesi’ye çalışma, imalat, toplu taşıma, ticaret ve eğitim yeniden açıldı.

Kentin taşkınla mücadele ve kuraklık çaba merkezinin verdiği bilgiye göre, kentte temel kamu hizmetleri verilmeye devam ederken, diğer tüm ticari işletmeler, toplu taşıma hizmetleri, turistik çekim merkezleri, eğitim kurumları ve şantiyeler çalışmalarını durduracak.

Şehir, bu ayın başlarında Typhoon Doxuri’den şiddetli yağmurlar yaşadı. Meteorolojik tahminlere göre, bu yılın altıncı tayfunu olan Khanun’un Perşembe günü şehrin içinden geçerek şiddetli yağmur ve kuvvetli rüzgarlara neden olması bekleniyor.

Tahminlere göre Perşembe’den Cumartesi’ye kadar Shangzhi şehrinin belirli bölgelerinde 50 ila 70 milimetre yağış bekleniyor.

Vatandaşlardan evlerinde kalmalarını isteyen sel kontrol merkezi, tüm belde, daire ve birimlere olası acil durumlara önceden hazırlık yapmaları ve şiddetli yağış durumunda afet yardım çalışmalarına hazır olmaları talimatını verdi.

resadiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu