Haber

Süleyman Soylu’nun ‘şansı’: Adı Ankara Büyükşehir Belediyesi için anılıyor

Genel seçimlerin ardından büyük ölçüde yenilenen kabinede görev verilmeyen eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerel seçimlerde aday adayı sayılacağı iddia edildi.

Geçtiğimiz ay partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili de mesajlar vermiş; İstanbul ve Ankara’yı işaret ederek, “Muhalefetin kavgacı, örgütsüz, gerçekten içler acısı durumuna baktığımızda, yaklaşan seçimler de dahil olmak üzere çocuk oyuncağı bir seçim göremiyoruz.”

“Asil, Şanslı İsimler Arasında…”

İktidara yakınlığıyla tanınan gazeteci Zafer Şahin, CNN Türk’te katıldığı programda kulislerden edindiği bilgileri şöyle aktardı:

“İstanbul’da aday olmak için çalışan ve ciddi hazırlıklar yapan değerli isimler var. Çalışanlar derken ilk bahsedeceğim isim bu konuda çalışıyor denilemez. Mesela Sağlık Bakanı Fahrettin deniyor. Koca, İstanbul’a aday olabilir… Yine İstanbul’da Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu… Biliyorsunuz AK Parti İBB Meclisi’nde küme başkan yardımcısı.

Yine adı geçenler arasında eski Çevre Bakanı Murat Kurum da var ama ilginç bir şekilde Ankara için Murat Kurum’un adı da anılıyor. Böyle bir durum var.

Bunun dışında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da adı geçenlerden biri. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın adı geçiyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın adı geçiyor. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse. Hatta buna Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’u da ekleyebiliriz. Doğal olarak bu insanlar Ankara’da siyaset yapıyorlar ve onların büyükşehir belediye başkan adayı olmak istemelerini çok normal buluyorum.

En şanslı isimlere gelince, yukarı bakanlar bir adım önde diye düşünüyorum, bana bu kadarı gibi geliyor. Süleyman Soylu da Ankara’nın şanslı isimleri arasında konuşuluyor. Süleyman Soylu’nun Ankara için çok etkili bir aday olacağını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu