Haber

Seçim öncesi depremzedelere bildirim kolaylığı

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen illerde ikamet eden ve depremin ardından başka illere yerleşmek zorunda kalan kişilerin adres değişikliği ve ikamet izni işlemlerini kolaylaştırmak için adım attı. deprem.

Müdürlükten yapılan açıklamada, başka illere taşınan depremzedelerin nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-Devlet ve nüfus sayımları üzerinden adres değiştirebilecekleri açıklandı.

Açıklamada, “Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla, 6 Şubat öncesi depremden yerleşim yerleri etkilenen illerde bulunan vatandaşlarımızın, belediye aracılığıyla yerleşim yerlerini başka illere değiştirmelerine izin verilmiştir. e-Devlet ve Nüfusamatiklerimiz ile nüfus müdürlüklerimiz Yönergenin 7. maddesinin 4. fıkrası gereğince doğal afetler sonucu yerleşim yerlerinin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle afete uğrayan vatandaşlarımız nüfus müdürlüklerimiz, e-Devlet ve Nüfusamatiklerimiz aracılığıyla ‘karavan, çadır, prefabrik ev, yurt, huzurevi’ gibi yerlere yerleşebilecek. yer, adres beyanı yapabilecek” bilgisi paylaşıldı.

DW/BK,HT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu