Haber

Sakarya’ya Bosna Hersek’ten yeni kardeş

SAKARYA (İGFA) –Bulgaristan’ın Varbitsa Belediyesi ile kardeş şehir olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Bosna-Hersek’in Visoko Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı.

Belediye Başkanı Ekrem Aziz, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, bürokratlarla birlikte Visoko ilçesini ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Visoko Belediye Başkanı Mirza Ganic tarafından karşılanan Önder Şanlı ve beraberindeki heyet, günün anısına hediyeler takdim etti.

Visoko Belediyesi’nde düzenlenen törenle imzalanan kardeş şehir protokolünün ardından Başkan Ekrem Ulu açıklamalarda bulundu. Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek ile bağların güçlendirilmesi ve kardeşliğin pekiştirilmesi açısından kardeş şehir anlaşmalarının değerine değinen Önder Şanlı, “Bosna ve Türkiye yıllardır birbirinin dostu ve kardeşi olan iki ülkedir. . Çeşitli konularda daha önce birçok kez Saraybosna’yı ziyaret etmiştim. Bugünkü ziyaretim bunların en anlamlısı. Bugün Bosna’nın en güzel ilçelerinden biri olan Visoko Belediyesi ile kardeşliği, kültürü, birikimi ve deneyimi paylaşmak için Kardeş Şehir protokolü imzaladık. Kardeş şehir protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum.”

haber-darica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu