Haber

ÖSYM: Branş bazında sıralamalar güncellendi.

ANKARA (İGFA) –Konuyla ilgili ÖSYM’den yazılı açıklama yapıldı.

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavına (2022-KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre sıralamalarının güncellendiğini açıklayan ÖSYM, bu güncellemenin Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığını duyurdu.

Adaylar, ÖSYM https://ais.osym.gov.trŞube bazında güncel sıralamalarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile adresten öğrenebilirsiniz.

Yazılı açıklamada, branş bazında sıralamaların adayları bilgilendirmek amacıyla oluşturulduğu, adayların kendi başarılarını sınava giren diğer adaylar arasında değerlendirmelerine olanak sağlayan bir hizmet olduğunun altı çizildi. Onlarla sahada sınav.

“YÖKSİS ve e-Okul sisteminden çekilen ÖSYM sisteminde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olan adayların eğitim bilgileri ile şube bazında sıralama işlemleri yapılmaktadır. Aktif eğitimi bu tarih itibariyle sistemde görünmeyen adayların başvurusunda belirtilenler.” Açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca atanacakların, mezun oldukları yükseköğretim programlarına göre sıralaması, alanlar, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri TTK kararlarına göre ve alan bazında adayların başvuruları esas alınarak belirlenmektedir.Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu dikkate almaları gerekmektedir. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu