Haber

Muğla’nın yeni Kaymakamı göreve başladı

Ata SEVGİ – AjansCANKA / MUĞLA (IGFA) –Marmaris Kaymakamlığı’nda ilçe protokolü ve basın tarafından karşılanan Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, makamında yaptığı ilk açıklamada, atanmasını güçlendiren yetkililere teşekkür etti.

Kaymakam Kaya, marka değeri olan Marmaris’te yönetim bünyesinde bir misyonu yerine getireceklerini ifade etti.

MARMARİS VALİ NURULLAH KAYA KİMDİR?

Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, 1977 yılında Manisa’nın Selendi ilçesinde doğdu.

Nurullah Kaya, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu; 2001 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylık sınavını kazanarak Kütahya Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı, daha sonra Adana’nın Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçeleri, Güney ilçesi Denizli ve Pazarlar’da Kaymakam Yardımcısı olarak görev yaptı. ilçe Kütahya.

Nisan 2005’te Kütahya Dumlupınar Kaymakamlığı’na atanan Kaya, aynı zamanda 1 yıl süreyle Kütahya Altıntaş İlçesi Vali Yardımcılığı görevini de yürüttü.

Vali Kaya; 2006 yılında Kilis Musabeyli, 2009 yılında Van Gürpınar, 2013 yılında Yalova Altınova, 2016 yılında Antalya Gazipaşa, 2018 yılında Afyonkarahisar Şuhut’ta görev yaptı ve 2020 yılında Afyonkarahisar Vali Yardımcılığı görevine atandı.
2011 Van Depremi ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık depreminde Türkoğlu ilçesi deprem koordinatörü olan Nurullah Kaya, son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Marmaris Kaymakamlığı’na atandı; Evli ve iki çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.”

tillohaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu