Haber

Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi Deprem Bölgesinde

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Hatay Samandağ’da depremzedeler ve çocuklarla bir araya geldi. Küçükçekmece Belediyesi’nin yardım çalışmalarına katılan Lider Çebi, depremzedelerin acılarına ortak oldu ve çocuklarla parkta oynayarak moral verdi.

Küçükçekmece halkının Kahramanmaraş merkezli sarsıntının yaralarını sarmak için el ele çalıştıklarını belirten Başkan Kemal Çebi, “Hatay-Samandağ’da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Seyyar Aşevimizin kurulumunu tamamladık. Ayrıca portatif aşevimiz ile depremzedelere sıcak yemek dağıtmaya başladık.Afetzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Burada emeğini ortaya koyan, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Dayanışma ile yaralarımızı sarmaya, paylaşarak acıları dindirmeye devam edeceğiz.”

Küçükçekmece Belediyesi, Hatay Samandağ’da kurduğu Seyyar Aşevi’nde depremzedelere günde 5 bin kişiye sıcak yemek ve içecek ikramı yapıyor. Küçükçekmece Belediyesi, yardım kampanyası kapsamında bölgeye 50 TIR yardım malzemesi gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu