İndi

‘Kate Middleton ya da Kral Charles öldü iddası’: İngiltere’de bayraklar yarıya indi mi?

Birçok sosyal medya kullanıcısı Pazar günü Birleşik Krallık’ın fiili ulusal bayrağı olan Birlik Bayrağı’nın yarıya indirilmiş görüntülerini paylaştı. Komplo teorisyenleri hızlı bir şekilde Kate Middleton ya da İngiltere Kralı Charles’ın öldüğüyle ilgili bağlantı kurdu. Peki, İngiltere’de bayraklar gerçekten yarıya indi mi?

KOMPLO TEORİLERİNİN ARDI ARKASI KESİLMEDİ

Aralık ayından beri ortadan kaybolan ve karın bölgesinden bir operasyon geçirdiği açıklanan Kate Middleton hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Galler Prensesinin, durumunun iyi olduğuna yönelik paylaştığı fotoğrafta oynanmalar yapıldığı ortaya çıkınca komplo teorileri de ardısıra gelmişti.

“PRENSES ÖLMÜŞ OLABİLİR”

Öte yandan bugün İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ‘büyük bir açıklama’ bekleniyor. İngiltere kamuoyunda “Prenses ölmüş olabilir” iddiası gündemdeki yerini korurken, bazı sosyal medya hesaplarında Birleşik Krallık bayrağının yarıya indiği söylentileri ‘Kral Charles’ın da öldüğü yönünde söylentilerin büyümesine neden oldu.

GÖRÜNTÜLER ESKİ

İngiliz haber kanalı Times Now, bayrakların gerçekten yarıya indirilip indirilmediğini araştırmasının sonucunda olaşan görüntülerin ülkenin eski kraliçesi 2. Elizabeth’in 2022’deki ölümüne ait olduğunu tespit etti. Yani görüntüler gerçek değil. İngiltere tarihinin ‘en uzun süre tahtta kalan monarkı’ olan Kraliçe 2. Elizabeth İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde 96 yaşında hayatını kaybetmişti.

BBC LOGOSU ZATEN SİYAHTI

‘BBC’nin, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin çok önemli bir olayı duyuracağını söylemesinin ardından sosyal medya platformu X’teki profil resmini siyaha çevirdiği’ iddiası ise asılsız. BBC Kanada da dahil olmak üzere BBC’nin her ikisi de yıllardır siyah bir logoya sahipti. Birleşik Krallık’taki sosyal medyalarında hala kırmızı logo kullanıyorlar ancak diğer sitelerin çoğu siyah logolu.

Öte yandan Kate Middleton’un Windsor çiftlik mağazasını ziyaret ederken eşi William’la görüntülendiği iddia edildi. Çifti gören bir görgü tanığı dün gece The Sun’a şunları söyledi: “Etrafta dolaşan onca dedikodudan sonra onları orada görünce şaşkına döndüm. Kate, William’la alışverişe çıkmıştı ve hem mutlu hem de iyi görünüyordu.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu