Haber

Kaş Marina kanalizasyon sorunu çözüldü

Düzenli bir kimliğe sahip planlı bir şehir için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Yat Limanı girişindeki altyapı ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kaş Marina’nın yıllardır bekleyen altyapı sorununu çözdü. Özellikle yaz döneminde yoğun kullanım nedeniyle taşmalara neden olan Marina kokuya neden oldu. Marina girişinin altyapı ve kanalizasyon işleri ASAT Kaş hizmet birimi tarafından tamamlandı.

HİZMETE AÇIK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş ASAT Şube Müdürü Mehmet Keskin, yaz döneminde Marina’nın kanalizasyon limitinin yetersiz olması nedeniyle yoğun şikayet aldıklarını belirterek, “Muhittin Başkanımız bu sorunun bir an önce çözülmesi ve yenilenmesi talimatını verdi. Hattımızın uzunluğu 675 metredir. 20 bacası vardır. Maliyeti 1.5 milyon TL. Kanalizasyon hattımızı tamamlayarak hizmete açtık.”

BAŞKAN BOCEK’E TEŞEKKÜR

Kaş Merkez Muhtarı Sadık Çalışkan, marina girişinin altyapısının 20-25 yıl önce yapıldığını hatırlatarak, “İlgili yerlere başvurduk. Düzgün yapıldı. Yeni bir tesisimiz oldu. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Kaş Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Osman Doğan da çalışmalardan dolayı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu