Haber

İzmir Barosu’nun Onur Haftası Programı tepki çekti

İzmir Barosu’nun “Onur Haftası Programı” etkinliklerine İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tepki gösterdi.

Küme üyeleri, Bayraklı ilçesi Mansuroğlu Mahallesi’ndeki Zeki Müren Parkı’ndaki Baro Bahçe önünde sloganlar attı.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Lideri Uğur Bayrak, İzmir Barosu’nun “Onur Haftası” adı altında etkinlik düzenlemesini kınadıklarını belirtti.

LGBTİ ideolojisini, propagandasını ve dayatmasını kabul etmediklerini belirten Bayrak, şunları kaydetti:

“LGBTİ ideolojisi inancı ve milli bedelleri yok etmeye çalışan, toplumdan bahseden, bu milleti ortada tutan aile kurumunu parçalamayı amaçlayan, çocuklarımızı istismar eden, kadınları değersizleştiren, olduğu toplumu yozlaştıran bir ideolojidir. Bu yönüyle bize barışı, eşitliği sağlar, LGBTİ’nin özgürlük kapsamında propagandasını ve dayatmasını, bu milletin inanç ve değerlerine saldırmayı, Müslüman Türk aile yapısını yok etmeye çalışmayı, cinsiyetimizi ayrıştırmayı kabul etmiyoruz. çocuklarımızın, kadınlarımızın değerinin düşürülmesi ve İzmir Barosu’nun bütün bu saydıklarımıza alet olması.”

Türkiye Gençlik Birliği Genel Sekreteri Samet Kunt, Türkiye’nin kültürel olarak işgal edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Baro Garden’da grupla halk arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik polisin gelmesiyle sona erdi.

60 avukat makale yayınladı

Öte yandan faaliyetin Anayasa’ya aykırı olduğunu savunan 60 avukat açıklama yaptı.

Açıklamada, Anayasa’nın aileyi, çocuğu ve genci savunmayı, hak ve özgürlüklerine müdahale edecek her türlü girişimi yasaklamayı emrettiği vurgulanarak, şöyle denildi:

“Anayasa’da açıkça belirtilen aile yaşamına saygı ilkesinin çocuğun yüksek yararı için sağlanması ve önlenmesi için devletin Anayasa’nın emredici kararları doğrultusunda LGBT faaliyetlerine karşı önlem alması gerektiğini hatırlatır. çocuk istismarına, ailenin korunmasına ve hatta gençlerin refah ve huzur içinde sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine yönelik her türlü propaganda faaliyetlerinin engellenmesini talep ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu