Haber

Dries Mertens: “Her zaman amacımız kazanmak”

Galatasaray’ın tecrübeli futbolcusu Dries Mertens, Dünya Kupası’nda formasını giyeceği Belçika Ulusal Takımı’yla her zaman kazanmak için oynadıklarını söyledi.

Dünya Kupası’nda, Belçika Ulusal Grubu ile uzunluk gösterecek olan Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Mertens, şampiyonayla ilgili düşüncelerini ve takım olarak hedeflerini GS TV’ye anlattı. Dünya Kupası’na gittiği için çok keyifli olduğunu lisana getiren Mertens, “Bu benim yer aldığım üçüncü Dünya Kupası olacak. Her zaman amacımız kazanmak ama ben maç maç bakan biriyim. İlk önce birinci maçımızı kazanmamız gerekiyor, onu kazanalım sonra yolumuza bakarız” sözlerini kullandı.

Galatasaray taraftarının takviyesini hissettiğini ve gösterilen takviyenin çok bedelli olduğu belirten 35 yaşındaki futbolcu, “Önemli olan bizim bunları geçmemiz, kime karşı olduğu önemli değil. Her zaman kazanmak için oynuyoruz. Dolayısıyla onlara karşı da kazanmaya çalışacağız. Galatasaray taraftarının bizi destekliyor olması, bildiğiniz gibi Belçika çok büyük bir ülke değil, çok fazla insan yaşamıyor.Galasaray taraftarıyla birlikte ne kadar çok insan destekliyor hissi daha çok hoşumuza gidecek” dedi.

2011’de görev almaya başladığı Belçika Milli Takımı’yla 106 maça çıkan Mertens, 21 gol, 32 asiste imza attı. Dries Mertens, tıpkı vakitte Belçika Ulusal Ekibi’nde en çok forma giyen 5. futbolcu pozisyonunda. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu