Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ‘Tankımızla Askerimizle Hepsinin Kökünü Kazıyacağız’

Yusufeli Barajı’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’ye kara harekatı yapılacağını işaret ederek, ‘Bu bölgedeki teröristlerin her birinin yerini, kimliğini, sicilini biliyoruz. En kısa sürede tankımızla askerimizle hepsinin kökünü kazıyacağız’ dedi.

‘Bu bölgedeki teröristlerin her birinin yerini, kimliğini, sicilini biliyoruz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Temas Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Suriye’de süren operasyonlarla ilgili konuşan Erdoğan, ‘En kısa sürede tankımızla, askerimizle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız’ dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: ”Yusufeli Barajı 100 katlı bir gökdelene denk olan 275 metre yüksekliği ile ülkemizde ilk dünyada da kendi sınıfında beşinci sırada yer almaktadır. Bir enerji sıkıntısı olsa sadece burası 1,5 yıl enerjiyi temin eder. Bu baraj aynı zamanda Çoruh Nehri devamındaki barajların en yüksek verimle çalışmasını sağlayacaktır.Alçak saldırıya cevabımızı Irak ve Suriye’deki terör örgütü maksatlarını yerle yeksan ederek verdik. Kendilerini en inançlı hissettiği yerlerde başına yağan bombaları hazmedemeyen terör örgütü bu kez da sonda sivil yapıları ve insanları amaç aldı. Karkamış’ta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 4 yaşında çocuk ya, 4 yaşında şehidimiz. 22 yaşında öğretmenimiz. Bu bölgedeki teröristlerin her birinin yerini, kimliğini, sicilini biliyoruz. Bu teröristleri kimlerin himaye ettiğini, silahlandırdığını da biliyoruz. Sabrımız çaresizliğimizden değil. Sabrımız diplomasiye, mutabakatlara, bize verilen kelamlara riayet etme hassasiyetimizden.”

‘Türkiye’yi harf oyunları ile oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu gelmiştir’

”Buradan Yusufeli’den ilan ediyorum. Biz Suriye sonlarımızın güvenliğe kavuşturulması konusunda verdiğimiz her kelama, her mutabakata riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: ”Türkiye’yi harf oyunları ile oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu gelmiştir. Artık bu saatten sonra bizim için tek bir hudut vardır. O da kendi ülkemizin güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en legal hakkımızdır. En başta kendi güvenlikleri için binlerce kilometre öteden gelip fütursuzca güç kullananların bu hakkımızı anlayışla karşılamaları gerekiyor. Hala hudutlarımıza akınların devam ettiği yerlerde de çizgiyi olması gereken yere kadar çekmemize kimse mani de olamaz, karşı da çıkamaz. En kısa müddette tankımızla, askerimizle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu