Teknoloji

ChatGPT’ye Yeni Rakip! Google Bard Gelişmeye Devam Ediyor

Ünlü yapay zeka aracı ChatGPT’nin en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Google Bard, gelişimiyle teknoloji severleri heyecanlandırıyor. Chatbot sonunda kodlama yeteneğine kavuştu ve yapay zeka şubesine büyük bir gözdağı verdi. Detaylar haberde.

Google’ın geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü yapay zeka aracı Google Bard, büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak birçok yazılım dilini öğrenen Bard, kullanıcıların vazgeçilmezi haline geliyor.

Google’ın yeni yapay zekasının son sürümü ile C++, Go, Java, Javascript, Python ve Typescript başta olmak üzere 20’den fazla programlama dilinde hizmet verebilmektedir.

Bard için yayınlanan yeni özelliğin ardından yapay zekanın yazılım bilgisine hala tam olarak güvenilmemesi gerektiğini söyleyen CEO Paige Bailey, Google Bard’ın bazen saçma sapan olabildiğini ve bunun programlama dilleri için de geçerli olduğunu belirtti.

En büyük rakibi ChatGPT’ye yeni yetenekleriyle biraz daha yaklaşan Bard, önümüzdeki günlerde büyük bir teknoloji savaşında başrollerden biri olabilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu alanda yapay zekadaki gelişmeler yazılımcıları işsiz bırakabilir mi? Yorumlarda buluşalım…

habergoynucek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu