Haber

Çarşambaspor Köklü Tarihi ve Başarılarıyla Trendlere Ulaşmak İstiyor

Perşembe sporBu tür şakalarla değil, sağlam tarihler ve sportif başarılarla gündeme gelmek istediklerini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk, 1924 yılında Samsun gezisi sırasında Çarşamba’yı da ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Jandarma Yüzbaşı Sabri Altıner’e bir spor kulübü kurma talimatı verdi. Aynı yılın Kasım ayında ilçedeki Halk Partisi binasında yapılan ilk toplantıyla Çarşamba Yeşilırmak Gençlik Kulübü adıyla bir kulüp kuruldu. Kulübü Cumhuriyetin ilanıyla özdeşleştirmek isteyen Çarşamba halkı, kuruluş yılını 1923 olarak kaydettirdi.

100 yıllık bir geçmişe sahip olan Çarşambaspor, son dönemde özellikle ismi ve rakiplerinin isimleriyle gündemde. Türkiye Bölgesel Amatör Ligi 12. Grup’ta mücadele eden Çarşambaspor’un grubunda da Çarşambaspor bulunuyor. 26 Kasım Pazar günü Ordu’da oynanacak Perşembespor-Çarşambaspor maçı günler öncesinden sosyal medyada viral olmuştu. Son olarak Çarşambaspor’u çalıştıran Teknik Direktör Zekeriya Köklükaya’nın Çarşambaspor’un yeni teknik direktörü olacağı haberi sosyal medyada gündem oldu. Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım, 100 yıllık kulüplerinin bu tür şakalarla gündeme gelmek istemediğini belirterek bir açıklama yaptı.

“Şakayla değil, başarılarımızla, geçmişimizle öne çıkmak istiyoruz”

Çarşambaspor’un çok köklü ve önemli bir kulüp olduğunun altını çizen Başkan Özkan Yıldırım, “Çarşambaspor ve Çarşambaspor iki büyük şehrin iki güzide takımı. Her iki takıma da başarılar diliyorum. İki takımın bir an önce maçı var. Başarılı olan olsun. Bu seneki hedefimiz şampiyon olup 3. sırayı almak.” . Lige çıkıyorum. Çarşamba’yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Çarşambaspor 100 yıllık bir kulüp. Şu anda profesyonel liglerde oynayan birçok takımdan daha temel bir gruptur. Cumhuriyetle birlikte kurulmuştur. Kulübümüzün esprilerle, şakalarla anılması bizi memnun etmiyor. Kulübümüzün tarihinin iyi araştırılması ve bilinmesi gerekiyor. Atatürk’ün Çarşamba’yı ziyareti sırasında emriyle kurulmuş bir kulübüz. Bu nedenle Çarşambaspor Türkiye için çok değerli bir kulüp. Bu konularla, sportif başarılarla gündeme gelmek istiyoruz. Çarşambaspor-Perşembespor gibi şakalarla gündeme gelmek istemiyoruz. Kulübü 4 yıldır inişli çıkışlı da olsa keyifli bir yönetim anlayışıyla yönetiyoruz. Önemli olan Çarşamba gençliğine hizmet etmek, örnek olmaktır. Bugünlerde futbol maliyetleri yüksek. Birçok kulüp borçlu ve çoğu da kapanıyor. Kulüp olarak borcu olmayan bir kulübüz. Değerli tarihimize sportif başarıyı katmak için çalışıyoruz. Çarşambaspor, Samsunspor’dan önce kurulmuştu. Samsun il olduğu için gölgede kalan çok yaşlı bir çınar ağacıyız. İnşallah önümüzdeki dönemde Çarşambaspor’u üst liglerde görmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Samsun temsilcisi Çarşambaspor, Türkiye Bölgesel Amatör Ligi 12. Grup’ta şu ana kadar oynadığı 4 karşılaşmada 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 7 puan topladı. Çarşambaspor’un grubunda Kastamonu, Karabük, Ordu, Samsun, Tokat, Çankırı, Amasya, Bartın, Kırıkkale, Sinop ve Çorum gibi illerden takımlar mücadele ediyor. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu