Haber

Bornova’da farkındalık yaratan temizlik çalışması

Bornova Belediyesi’nin Barbaros Mahallesi’nde başlayıp Kazım Dirik Mahallesi’yle devam eden temizlik kampanyasında sıra Doğanlar ve Ümit Mahallesi’ne geldi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, gerekli tüm yatırımları yaptıklarını ve daha temiz bir ilçe oluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Daha temiz bir şehir oluşturmak için 326 işçi ve 85 araçla 7 gün 24 saat görev başında olan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün rutin çalışmaları dışında Doğanlar ve Ümit Mahallelerinde çalışma yürütüldü. . Çalışma kapsamında tüm yollar süpürgelerle süpürüldü, çöpler toplandı, konteynerler yıkandı.

7/24 çalışma sistemi

Bornova’yı temiz tutmak için gerekli tüm yatırımları yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Daha temiz bir Bornova için Paklık Şantiyemizi, araç filomuzu ve ekipmanlarımızı yeniledik. Katı atık aktarma istasyonu kurduk. Çöpleri bekletmiyoruz. 3 vardiyalı çalışma sistemine geçtik. Pazar günleri çöp toplama hizmetimiz devam etmektedir. Bu özel çalışmayı Temizlik Müdürlüğümüzün rutin işleri dışında bilinçlendirme adına yürütüyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızdan bir ricamız var. Unutmayalım ki; En hoş saflık kirletmemektir. Bornova hepimizindir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu