Ekonomi

Bernstein, 2023 İlk Mali Sonuçlarından Sonra BYD’yi Desteklemeye Devam Ediyor

Bernstein, şirketin 2023 yılı ön mali sonuçlarını inceledikten sonra Çinli otomobil üreticisi BYD Co Ltd için güçlü pozitif notunu ve hedef fiyatını 334,00 RMB olarak doğruladı.

BYD, analistlerin varsayımlarıyla uyumlu olan 2023 yılı ön mali sonuçlarını açıkladı. Hissedarlara atfedilebilecek varsayılan net gelirin 29 milyar RMB ile 31 milyar RMB arasında olması ve yıllık büyümenin %74,5 ile %86,5 arasında olması bekleniyor. Bu iddia, Bloomberg analistlerinin ortalama 30,7 milyar RMB varsayımıyla örtüşüyor. Sistematik olmayan veya tek seferlik kalemler hariç net gelirin, yıllık %75,2 ila %89,9 artışla 27,4 milyar RMB ile 29,7 milyar RMB arasında olacağı tahmin ediliyor.

BYD için tahmini hisse başına kazancın (EPS), analistlerin hisse başına 10,63 RMB’lik ortalama tahminiyle uyumlu olarak 9,98 RMB ile 10,67 RMB arasında olduğu varsayılıyor. Bu beklenti, bir önceki yıla göre 2022’de bildirilen hisse başına 5,71 RMB’ye göre önemli bir artışı temsil ediyor.

BYD 2024 yılına girerken yaklaşık iki aya yetecek stoka sahip. Şirket, yeni ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanırken stok seviyelerini düşürmeye odaklanıyor ancak fiyat rekabetinin devam etmesi muhtemel.

Bu engellere rağmen Bernstein’ın mali analistleri, BYD’nin üst düzey ürünler satma ve uluslararası pazarlara açılma stratejisinin, şirketin marj baskılarını aşmasına ve kazanç artışı sağlamasına yardımcı olacağını öngörüyor. BYD, üst düzey ürün satışlarını ve uluslararası satışlarını elektrikli araç (EV) hacminin yaklaşık %20’sini temsil edecek şekilde artırabilirse, bu, KONUT gelirinin yaklaşık %30’una ve EV kârının yaklaşık %40’ına eşit olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu