Haber

Balıkesir’e gelen afetzedelerden 200’ü Sındırgı’da ağırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta asrın felaketi olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlardan 200’ü Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde misafir edildi.

Kahramanmaraş’ta 10 ilde hissedilen ve binlerce binanın yıkılmasına neden olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından yüzyılın felaketinden kurtulan depremzedeler, geçici barınma için farklı şehirlere naklediliyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Valiliği, Sındırgı Kaymakamlığı, Sındırgı Belediyesi ve hayırsever vatandaşların iş birliğiyle 200 depremzede, ilçedeki hayırsever vatandaşların konut ve otellerine yerleştirildi.

İlçede kurulan Deprem Uyum Merkezi’nde afetzedelerin giyim, gıda, barınma ve her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.

Sındırgı Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Durak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sındırgı halkının ve tüm teşkilatlarının depremzedelerin barınması için çalıştığını söyledi.

Sındırgı Deprem Uyum Merkezi görevlilerinden Hilmi Araz, deprem bölgesinden gelen vatandaşlara yardımcı olduklarını ve kendilerine ulaştıklarını söyledi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinden gelen Mesut Ayan, gazetecilere çok kötü bir şok yaşadıklarını belirterek, kendilerine yardım eden herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu