Ekonomi

Bakan Bilgin: Temmuz ayında asgari ücret düzenlemesini hayata geçireceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini yaşam koşullarını da dikkate alarak Temmuz ayında yeniden hayata geçireceğiz” açıklaması yaptı.

Alım, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Emeği ve alın teriyle ülkemizin büyümesinde, kalkınmasında ve güçlenmesinde değerli rol oynayan personel kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan ve üreten emekçilerinin çıkarlarını gözeterek, istikrarlı ve inançlı bir şekilde adımlarımızı atıyoruz.

2022 yılına göre 2023 yılında net zam oranını yüzde 100 yaparak ülkemiz ve milletimiz için en doğru ve hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik. Temmuz ayında yeniden emeği koruyacak düzenleme. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyini yükseltmek ve istihdamı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini birlikte inşa ettiğimiz tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu