Haber

100 Yaşındaki Nine Remziye, Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamalarına Katıldı

Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları devam ederken, Arnavutköy’de Fenerbahçe taraftarlarının düzenlediği korteje 100 yaşındaki büyükanne Remziye de katıldı. Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda dünyaya gelen Remziye Nine, kutlamalara tuttuğu takımın formasını giyerek geldi.

Cumhuriyetin 100. yılı Türkiye’nin birçok yerinde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. İstanbul’da akşam saatlerinde yapılan boğaz geçişi ve uçuş gösterilerinin ardından Fenerbahce taraftarları Arnavutköy’de kortej düzenledi. Meşalelerin yakıldığı ve sloganların atıldığı korteje katılan 100 yaşındaki Remziye Tosun da desteklediği grubun formasını giyerek kutlamalara katıldı. Kortejin en önünde yer alan Remziye Nine de gençlerin arasına katılarak korteji tamamladı. Taraftarların meşale yakarak oluşturduğu kortej, drone ile de havadan görüntülendi.

“Gençlerin kurbanı oluyorum, gençler farklı”

Yürüyüşte konuşan 100 yaşındaki Remziye Tosun, “Önemli olan sağlık ve Allah bize böyle güzel günleri görmeyi nasip etsin. Gençler için fedakarlık yaparım, gençler farklıdır. Çok mutluyum, çok mutluyum” dedi. Allah herkesten razı olsun.”

Arnavutköy Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gencay Karademir, “Arnavutköy’de gelenek haline getirdiğimiz yürüyüşümüzde 100 yaşında bir teyzemiz bize eşlik etti. Katılan herkese teşekkür ediyorum, asıl olan Fener’dir.”

Yürüyüşe gencinden yaşlısına onlarca F.Bahçe taraftarı katıldı. Yaklaşık 1 saat süren etkinlik, taraftarların Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ve İstiklal Marşı’nı söylemesiyle sona erdi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu